15 rzeczy, które muszą znaleźć się w Twoim busie

15 rzeczy, które muszą znaleźć się w Twoim busie

Jeśli jesteś kierowcą busa to na pewno powinieneś mieć „na pokładzie” najważniejsze rzeczy, które będą odpowiadały za Twoje bezpieczeństwo i komfort jazdy – przyjmując, że w trasie znajdujesz się minimum 3 tygodnie.

Spis niezbędnych rzeczy

Zestawienie stworzone jest na podstawie analiz tego, z czego korzystają na co dzień doświadczeni kierowcy busów. Jednym z często wymienianych akcesoriów jest uchwyt do telefonu. Będąc w trasie nie ma mowy o tym, żeby telefon walał się po co całej kabinie. Warto mieć także drugi telefon zapasowy, na wypadek gdyby jeden spadł lub się potłukł. W naszej branży należy być cały czas pod telefonem, nigdy w końcu nie wiadomo z czym przyjdzie zmierzyć się na drogach. Kolejno, ważne jest posiadanie mapy papierowej. Aktualnie każdy ma nawigację, natomiast nie ulega wątpliwości, że sprzęt elektroniczny jest wadliwy. W swoim busie powinieneś mieć też przynajmniej 6 pasów transportowych.
Dzięki nim można prawidłowo wykonywać usługi transportowe. Na niektórych załadunkach nie wydaje się bowiem towaru, jeśli kierowca nie ma w busie odpowiedniej liczby pasów. Bardzo ważnym rekwizytem u każdego kierowcy są opaski zaciskowe. Podczas jazdy na europejskich trasach trytytki będą nie do zastąpienia. Kolejna rzecz? Tutaj będzie parę gadżetów, odpowiadających za bezpieczeństwo na trasie: kamizelka, trójkąt, apteczka, gaśnica 2 kg, bezpieczne buty, kask i okulary. Warto też zabrać ze sobą laptop, żeby oddać się rozrywce podczas postoju. Czy coś jeszcze? Oczywiście. Nie możesz zapominać o żarówkach, bezpiecznikach i płynie do spryskiwaczy. Nigdy nie można wykluczyć awarii na trasie. Nożyk budowlany zalicza się do kolejnych akcesoriów jakie warto posiadać w busie. Jeśli zabezpieczony towar musisz rozładować ręcznie to okaże się to bardzo ważne. Taśma izolacyjna i taśma pro power – srebrna również przydadzą się do zabezpieczania. Jeśli jesteś kierowcą busa, który podróżuje systematycznie to musisz również zaopatrzyć się w: latarkę, rękawice robocze, ładowarki samochodowe, miotełkę i szufelkę, ciepłą kurtkę, koc i przeciwdeszczową. W końcu, poruszając się busem przemierzasz tysiące kilometrów i wiele stref pogodowych.

Sprawdź, czy masz wszystko

Powyższa lista to „must have” akcesoriów, jakie warto posiadać w kabinie swojego busa. To one sprawią, że na trasie będziesz czuć się pewnie, także wtedy gdy współpracujesz z naszą firmą. Nasze realne przebiegi wynoszą do 17 000 kilometrów, dlatego należy być odpowiednio przygotowanym.

Leave a reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>